Rekolekcje

MDS for Student and Adults

Zapraszamy na: MDS for Student and Adults czyli Michalickie Dni Skupienia dla studentów i osób pracujących które odbęda się od 28-30 stycznia 2022 w Miejscu Piastowym. Będzie to szczególny czas, aby się na chwilę zatrzymać i zapytać Pana Boga: co dalej?

Najprawdopodobniej pojawi się wiele pytań i wątpliwości, czy jechać na takie rekolekcje. Jeśli mam rację, to znak, że masz tu przyjechać, bo ma się wydarzyć coś wspaniałego w Twoim życiu. Program MDS jest bardzo prosty: dobre jedzenie, modlitwa, rozmowa z drugim człowiekiem, delikatna turystyka i trochę rozrywki. Wszystko po Bożemu. Zapraszamy!

Ks. Jarosław Witkowski i ks. Paweł Wojakiewicz 

Gwardia ołtarza Stalowa Wola

Są to manewry liturgiczne ministrantów, którzy są gotowi podjąć się przygotowania liturgii w niestandardowych i specjalnych warunkach. Na Gwardię Ołtarza zapraszamy ministrantów, odpornych na stres i zmęczenie oraz nastawionych na pracę w zespole. Będziemy się tam uczyć podejmowania racjonalnych decyzji i działania w sytuacjach trudnych, a także przystosowywania się do często zmieniających się warunków.

Głównym celem tego spotkania jest przede wszystkim zgranie się zespołu, tworzenie koleżeńskich więzi i budowanie wzajemnego zaufania. To wszystko w Bożej atmosferze. Jeśli jesteś gotów podjąć wyzwanie i masz ukończone 14 lat, to link do zapisu masz poniżej.

Gwardia ołtarza Toruń

Zapraszamy na manewry liturgiczne ministrantów, którzy są gotowi podjąć się przygotowania liturgii w niestandardowych i specjalnych warunkach. Gwardia Ołtarza to grupa ministrantów, odpornych na stres i zmęczenie oraz nastawionych na pracę w zespole. Podczas tego spotkania uczymy się podejmowania racjonalnych decyzji podczas liturgii i działania w sytuacjach niestandardowych, a także brania odpowiedzialności podczas zmieniających się warunków.

Głównym celem tego spotkania jest przede wszystkim zgranie się zespołu, tworzenie koleżeńskich więzi i budowanie wzajemnego zaufania. To wszystko w Gotyckim Toruniu, mieście Wielkiego Zakonu Krzyżackiego w Bożej Atmosferze. Jeśli jesteś gotów podjąć wyzwanie i masz ukończone 14 lat, to link do zapisu masz poniżej.

Dni Skupienia last minute – dla osób niezdecydowanych

Są to ostatnie dni skupienia przed rozpoczęciem „postulatu”, czyli pierwszego etapu formacji zakonnej! Na te rekolekcje zapraszamy osoby, które może jeszcze się wahają, aby odpowiedzieć Panu Bogu na Jego zaproszenie do niezwykłej przygody życia.

Te rekolekcje odbędą się w Krakowie wśród wspólnoty kleryków i księży odpowiedzialnych za formowanie przyszłych zakonników. W programie przewidziane są przede wszystkim rozmowy z Bogiem i drugim człowiekiem. Jeśli czujesz w sercu to szczególne pragnienie i chcesz się dowiedzieć, co ono oznacza, to zapraszam Cię do Krakowa.

Dla Maturzystów: SZKOŁA MĄDREGO DECYDOWANIA

Matura i co dalej??? Z tym pytaniem zderzył się każdy, kto przystępował do egzaminu dojrzałości. Podejmowanie decyzji to sztuka, której można się nauczyć. ZAPRASZAMY CIĘ do szkoły mądrego decydowania, które jest spotkaniem warsztatowo-rekolekcyjnym opartym na metodzie ignacjańskiej: „trzy pory mądrego i dobrego wyboru” i ma Ci pomóc nauczyć się tej trudnej sztuki.

Te rekolekcje są dedykowane dla młodych mężczyzn, którzy w tym roku przystępują do egzaminu dojrzałości. Spotkanie odbędzie się w Miejscu Piastowym.

Bóg i nowoczesne technologie

W trakcie tych rekolekcji, obok modlitwy i zadumy nad Słowem Bożym, każdy z uczestników otrzyma niezbędne materiały i narzędzia do zbudowania programowalnego urządzenia opartego na platformie Arduino. Będzie to robot, który dzięki odpowiednim czujnikom będzie wybierał drogę (omijał przeszkody). Poza tym będzie wyposażony w wyświetlacz i kartę WiFi. Dzięki czemu obok funkcji autonomicznego pojazdu będzie odbierał codzienne krótkie refleksje związane z rozważaniem Słowa Bożego na każdy dzień. 

Rekolekcje są dedykowane dla młodych mężczyzn i chłopaków, którzy mają lub szukają pasji w życiu. Jeśli jesteś zainteresowany taką formą poznawania siebie i Boga, to zapraszam:

Sesja psychologiczno-duchowa: Boże, powiedz, kim jestem – poznaj i zaakceptuj!

„Boże, powiedz, kim jestem? – poznaj odpowiedź i ją zaakceptuj!” Ta sesja jest w stanie zmienić postrzeganie, a co za tym idzie czucie, myślenie i działanie. Porządkuje, oczyszcza, uczy, jak być w pełni sobą, pomaga Tobie i innym przeżywać życie. To spotkanie ma na celu poznać to, czego boimy się dowiedzieć o sobie, i to zaakceptować. Wykorzystamy do tych rekolekcji narzędzie, jakim jest psychologia, mające wielką siłę! Niestety wielu psychoterapeutów odrzuca sferę duchową, a ona jest bardzo ważna w każdym człowieku. Psychologowie, którzy podkreślają istotę i ważność wymiaru duchowego, osiągają zdecydowanie lepsze efekty w pracy terapeutycznej. 

Z czego składała się nasza sesja? Z wprowadzenia do modlitwy metodą lectio divina, podczas której zostanie przedstawiony charakter postaci biblijnej, następnie krótka konferencja psychologiczna oparta o cechy charakteru omawianej postaci biblijnej, spotkania w grupach, indywidualne rozmowy i refleksje nad treściami i odpowiedziami na trudne pytania. Teoria, praktyka, a więc konkretna praca, warsztat pracy nad sobą z profesjonalnym prowadzeniem i wsparciem. 

Dla kogo jest dedykowana to spotkanie? Jeśli jesteś kobietą lub mężczyzną stanu wolnego, osobą samotną, księdzem, klerykiem, siostrą zakonną lub jesteś po ślubie, to ta sesja jest dla Ciebie. To spotkanie jest dla każdego człowieka, który ma przynajmniej 23 lata albo jest przed 50-tką.

Jeśli jesteś zainteresowany tym wydarzeniem, to wypełnij poniższy formularz: